26.01.2023 r. Warsztaty dla uczniów w ramach współpracy z Hufcem Pracy w Bydgoszczy oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy

Współpracy z Hufiec Pracy w Bydgoszczy i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy ciąg dalszy.

Tym razem uczniowie z klasy I ME mieli okazję zagrać w „Chłopską Szkołę Biznesu”. Jest to gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVII wieku. W atrakcyjny sposób pokazuje ona mechanizmy działania gospodarki, promuje postawę przedsiębiorczą, a także świetnie integruje grupę.

Uczniowie nie poprzestali jednak tylko na podstawach przedsiębiorczości. Chętnie sięgali do drugiej propozycji, którą im zaprezentowano. Tym razem była to gra „Bydgoskie ścieżki pamięci”. Nie tylko dostarczyła ona uczniom dużo radości i emocji, ale także pokazała, jak bardzo przeszłość przenika teraźniejszość i jak bardzo historia naszego regionu przeplata się z historią całego kraju .