Projekt „MISTRZYNI SZYMBORSKA”

2 lipca 2023 roku przypada 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, jednej z najpopularniejszych polskich poetek, eseistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1996 rok. W uznaniu zasług poetki Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej. W związku z tym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu, pn. Projekt „MISTRZYNI SZYMBORSKA”.

Uczniowie zaczęli przyglądać się bliżej postaci artystki. Część z nich opowiadała o życiu i twórczości poetki, część „wzięła na warsztat” wybrane utwory noblistki, pozostali przygotowali tematyczne gazetki. Cała szkoła może podziwiać dotychczasowe efekty pracy zaangażowanych uczniów. Planujemy już kolejne działania!